Otevřít menu

Na úvodní stranu Místní knihovna ve Vážanech

TOPlist
Návštěv :
Celkem : 1592
Týden : 1
Dnes : 0
podrobnosti

Výpis z obecních kronik obce Vážany

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   První zmínka o knihovně v naší obci se datuje do roku 1925, kde je uvedeno, že existovala žákovská a učitelská knihovna a v roce 1927 ji obecní rada přidělila 200,- Kč. V roce 1940 v době protektorátu byla provedena revize žákovské knihovny a české knihy byly zapečetěny.

   Po roce 1945 byla činnost knihovny obnovena, umístěna byla ve škole a knihovnicí byla ustanovena paní učitelka Filomena Kaimová. Knihovna získala svazky z tehdejšího ONV - odbor kultury.

   V roce 1960 byla knihovna přemístěna do budovy tehdejšího MNV, v té době knihovnu vedla paní Františka Slavíková a od roku 1966 tuto funkci zastává současná knihovnice Marie Slezáková. Další stěhování čekalo knihovnu v roce 1992, kdy se knihy stěhovaly do kulturního domu a knihovna zde sídlí dosud.

   Od 1. 1. 2003 v souvislosti s reformou veřejné správy přešla knihovna pod správu obce a je jejím majetkem. Metodicky ji řídí Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Naše knihovna využívá služeb hradišťské knihovny, která nám nabízí knihy z výměnného fondu.

   Od roku 2008 vlastní knihovna počítač s přístupem na internet.